Strijelci: Čeliković 16 P, Nijemčević 68 i 90+1 za Bratstvo; Prodić 51, Marić 71 za Rudar

Igrač utakmice: Novica Nijemčević (FK Bratstvo)

FK Bratstvo: Marinković, Bogdanović (od 72. Ivetić), Todić, Nijemčević, Džombić, Čeliković, Mihaljčić, Dervenić Lj., Goranović (od 63. Subašić), Dervenić N., Osmanhodžić (od 84. Dervenić M.)

FK Rudar: Iličić De., Lazić Sl., Iličić Da. (od 82. Kvržić V.), Prodić, Stokić, Šušković, Maksimović, Marić (od 73. Tadić), Lazić D., Kovačević, Čikojević (od 72. Radić)

Rudar je na  gostovanje u D. Dubicu krenuo posle šest utakmica u nizu bez poraza, ali i znatno oslabljen. Naime, na današnju utakmicu nisu otputovali standardni Kvržić G., Kvržić D., Lazić Sr., i Vasić. Stoga je Rudar danas igrao sa pet igrača mlađih od 21 godinu, i bio u najmanju ruku ravnopravan protivnik. Odmah na početku Rudar je zaprijetio. Jednu dubinsku loptu prihvatio je  sedamnaestogodišnji Čikojević koji se oslobodio svojih čuvara, ušao u kazneni prostor i šutirao za malo pored gola. Ubrzo posle toga ubačenu loptu sa strane, koja prolazi kroz peterac gostiju i odlazi u gol aut,  ne stiže jedan igrač domaćih koji natrčava na golmana Iličića i pada, a sudija Popović čini se isuviše olako, pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Čeliković i bilo je to 1:0 za domaće. U nastavku utakmice igra i jedne i druge ekipe bila je dosta rastrzana i nepovezana. Pred kraj poluvremena po lijevoj strani probio je Marić ušao u kazneni prostor i šutirao ali je golman domaćih izbio loptu u korner. Još jednu dobru priliku u prvom poluvremenu imao je Rudar, ali je Maksimović loše izveo slobodan udarac sa nekih 17-18 metara.

U drugom poluvremenu Rudar brzo stiže do izjednačenja. Posle kornera u šesnaestercu gostiju najviši u skoku bio je Prodić koji glavom pogađa za 1:1. Domaći su imali dobru priliku za postizanje gola kada je u gužvi na nekih 10-ak metara Iličić odbranio  2-3 lopte koje su se posle njegovih odbrana vraćale igračima domaćih. Rudar je imao priliku za vođstvo kada je po lijevoj strani pobjegao  sedamnaestogodišnji Kovačević ali je njegov šut sa ivice šesnaesterca otišao tik pored lijeve stative golmana Marinkovića. Sledeću priliku za gol Rudar je imao ponovo preko Čikojevića koji je krenuo sam prema golu domaćih, ali je golman Marinković pravovremenim istrčavanjem spasio svoj tim. Kazna za propušteno stigla je ubrzo. Igrao se 68 minut kada je Nijemčević lukavo izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara šutiravši u golmanov ugao i bilo je to 2:1 za domaće. Slavlje domaćih kratko je trajalo jer je Marić u 71. minutu iz slobodnog udarca iskosa sa lijeve strane matirao domaćeg golmana za 2:2.  Većih uzbuđenja nije bilo sve do prvog minuta nadoknade kada glavni sudija ovog meča Popović dosuđuje nepostojeći slobodan udarac za domaće ispred šesnaesterca Rudara. Zbog protesta i prigovora crvrni karton dobio je Sl. Lazić. Najbolji igrač ovog meča Nijemčević izveo je slobodan udarac i ponovo nadmudrio mladog golmana Iličića, te postavio konačnih 3:2.

Treba istaći da su igrači Bratstva bili fer i korektan domaćin. Takođe, treba napomenuti da je glavni sudija ovog meča bio možda najlošiji akter na terenu, donosivši na momente zaista čudne odluke uglavnom na štetu igrača Rudara.  Isto tako, stiče se utisak da je olako dosudio nekoliko slobodnih udaraca za domaćina u blizini Rudarevog šesnaesterca od kojih su oni iskoristili dva, što im je bilo dovoljno za pobjedu i nove bodove kojima su pobjegli sa dna tabele.

U ostalim utakmicama domaće pobjede ostvarili su Hajduk, Skugrić 1964, Borac iz Lužana i Trebavac. Jedinu gostujuću pobjedu ostvario je Vučijak u Pelagićevu, a igrači Mladosti iz Dobrinje nisu doputovali na gostovanje u Čečavu.

U sledećem kolu Rudar dočekuje ekipu Trebavca, a utakmica će biti odigrana u subotu 05.05.2018. godine.