Go to...

Rudar teško do nova 3 boda

PFL Doboj 17. kolo; Stanari 15.04.2018. godine; Gledalaca 40

FK “Rudar” Stanari :  FK Pelagićevo 1:0 (1:0)    Strijelac G. Kvržić u 37. minutu

Igrač utakmice: Goran Kvržić (Rudar)

RUDAR: Iličić, Sl. Lazić, Sr. Lazić, Prodić, Stokić, Šušković, Vasić (od 81. Čikojević), Marić, D. Kvržić (od 86. V. Kvržić), G. Kvržić, Gd. Kvržić (od 50. D. Lazić)

PELAGIĆEVO: Antonić, Tanasić, Kovandžić, Džinić, Ivanović (od 83. Sapardić), Šarić, Gojković, Doveden (od 59. E. Peštalić), Sahačić (od 82. Marjanović), A. Peštalić, Gatarević

Posle prošlonedeljog remija sa Hajdukom Rudar se vratio na pobjednički kolosijek. Teže nego što se očekivalo savladana je ekipa Pelagićeva. Bila je ovo jedna tvrda utakmica sa dosta borbe na sredini terena u kojoj se Rudar bolje snašao. Posle početnog ispitivanja snaga Rudar je zaprijetio šutevima Marića i D. Kvržića ali su njihovi šutevi bili lak plijen za golmana Antonića. Gosti su se odlučili za nešto defanzivniju taktiku i pokušavali su ozbiljnije da priprijete iz kontranapada. Jedan takav izveli su u 31. minutu kada je ivanović u šesnaestercu Rudara prihvatio jednu dubinsku loptu, ali je Prodić pravovremenom intervencijom izblokirao njegov šut. Nedugo posle toga Pelagićevo ima najbolju šansu u prvom poluvremenu. Ponovo je Ivanović prihvatio jednu dubinsku loptu u kaznenom prostoru domaćina i izbio sam pred golmana Iličića, ali umjesto šuta, pokušao je na drugoj strani da proigra Gojkovića koji nije očekivao njegov pas i na sreću igrača Rudara lopta odlazi pored gola. Ubrzo nakon propuštenih šansi stiže kazna. Igrao se 37. minut kada je ubačenu loptu iz auta D. Kvržić glavom proslijedio do G. Kvržića koji je prihvata na nekih 10-ak metara od gola gostiju i postiže, ispostaviće se, jedini gol na utakmici. Do kraja prvog poluvremena dobru priliku imao je mladi Gd. Kvržić ali njegov šut pogađa u nogu golmana gostiju i rezultat je ostao nepromijenjen.

Po povratku s odmora Rudar je ponovo prvi zaprijetio. Lopta koja je dugo lutala po kaznenom prostoru gostiju dolazi do Sr. Lazića koji lob udarcem pokušava da pogodi suprotan ugao golmana Antonića, ali lopta odlazi zamalo pored gola. Gosti prijete nakon kornera ali je šut jednog igrača Pelagićeva golman Iličić lako odbranio.  Rudar je ponovo zaprijetio preko D. Kvržića koji je izbio sam pred golmana gostiju, ali nije uspio da ga prebaci i pošalje loptu u mrežu. Posle toga igrači Rudara su sa ivice kaznenog prostora uputili nekoliko šuteva koji su uglavnom završavali iznad gostujućeg gola. Takođe,i gosti su uputili nekoliko šuteva prema golu Rudara ali je epilog bio isti. U poslednjim trenucima utakmice gosti propuštaju najbolju priliku na utakmici. Jedan igrač gostiju u 89. minutu našao se oči u oči sa golmanom Iličićem ali je njegov šut otišao preko prečke Rudarevog gola. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja ni pred jednim golom tako da je utakmica završila rezultatom 1:0.

U ostalim utakmicama domaće pobjede ostvarili su Hajduk protiv Borca iz Osinje, Trebavac protiv Kladara i Mladost protiv Liješća. Gostujuće pobjede izborili su lider na tabeli Majevac protiv Ukrine i Borac iz Lužana protiv Bratstva. Jedini neriješen rezultat viđen je u Skugriću odakle je bod sa sobom ponijela ekipa Crkvine.

U narednom kolu Rudar očekuje još jedna teška utakmica sa ekipom iz vrha tabele. Naime, u goste nam dolazi trećeplasirana ekipa Skugrić 1964 i nadamo se da će ovaj podmlađeni tim Rudara uz podršku većeg broja navijača ostvariti novu pobjedu.

Najzanimljivije detalje sa utakmice protiv Pelagićeva možete pogledati OVDJE.