Gledalaca 70

Strijelci: G. Kvržić u 70, Prodić u 75 za Rudar; Đukanović u 48, Lazić u 52 za Hajduk.

Igrač utakmice: Halil Batalević (Hajduk)

RUDAR: Iličić, Sl. Lazić, Sr. Lazić, Prodić, Stokić, Šušković, Kovačević (od 62. D. Lazć), Marić, D. Kvržić (od 88. V. Kvržić), G Kvržić, Čikojević (od 80. Radić)

HAJDUK: Batalević, Ilić, Lazić, Dejanović, Živanović, Vasić, Savić (od 46. Mihajlović), Stevanović (od 69. Jovičić), Đukanović, Gostić, Došlić

U jednom od najzanimljivijih mečeva 16. kola PFL Doboj proteklog vikenda snage su odmjerili Rudar i Hajduk iz Kožuha. Gosti su uoči ove utakmice važili za favorita s obzirom na poziciju koju su imali na tabeli pred ovaj duel, ali i na činjenicu da u svojim redovima imaju nekoliko istaknutih i iskusnih fudbalera. Međutim, igrači Rudara nisu izašli na teren sa bijelom zastavom, već sa nedvosmislenom željom da budu pobjednici ovog duela. Rudar od samog početka utakmice kreće ofanzivno i već u 4. minuti prijeti  Kovačević, ali njegov šut prolazi tik pored desne stative gola Hajduka.  U 9. minuti D. Kvržić šutira sa ivice šesnaesteca, ali njegov šut je bio lak plijen za golmana Batalevića.  Nekoliko minuta kasnije G. Kvržić šalje loptu u protivnički šesnaesterac prema Sr. Laziću, Batalević interveniše ali mu lopta ispada  iz ruku, ipak u nastavku akcije nije bilo veće prijetnje po gol gostiju. Nakon 15 minuta igre Hajduk se oslobađa pritiska i u nastavku borba se vodila uglavnom na sredini terena. U 30. minuti gosti su tražili penal, ali sudija Omerčić odmahuje rukom. Već u sledećem napadu G. Kvržić šutira, a golman Batalević krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Pred sam kraj poluvremena gosti imaju najbolju priliku u dotadašnjem dijelu utakmice. Došlić se oslobađa svog čuvara i ubacuje loptu na drugu stativu, a Gostić  glavom promašuje iz neposredne blizine. Domaći tim je u ovoj situaciji imao dosta sreće i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0 iako je  Rudar za nijansu bio bolji protivnik.

U drugo poluvrijeme gosti ulaze mnogo ofanzivnije. Na samom početku Stevanović šutira, ali golman Iličić brani. Nedugo posle toga Došlić ubacuje loptu na peterac jedan igrač Hajduka šutira, a Sl. Lazić izbija loptu sa gol crte nakon čega ona pogađa prečku i odbija se u polje gdje je hvata golman Iličić. Dok su gosti protestovali kod sudije tražeći pogodak, dešava se neshvatljiva greška igrača Rudara. Iličić izbacuje loptu na stranu koju presijeca Lazić i na drugoj strani pronalazi iskusnog Đukanovića, koji rutinski šalje loptu u mrežu za 0:1. U 52. minuti uslijedio je novi šok za igrače domaćeg sastava. Ponovo je jednu loptu presjekao Lazić, i dok su igrači Rudara od sudije tražili da dosudi igranje rukom, on prolazi po lijevoj strani i sam završava akciju šaljući loptu u mrežu za 0:2. Ubrzo posle toga Rudar uspostavlja ravnotežu u polju, i do kraja utakmice on je bio bolji protivnik. Čikojević je u 62. minutu postigao pogodak koji je poništen zbog ofsajda. Većih uzbuđenja nije bilo sve do 70. minuta kada G. Kvržić lukavo šutira sa nekih 20-ak metara i smanjuje rezultat na 1:2. Isti igrač u 75. minuti izvodi korner a najbolji u skoku je Prodić, koji postiže gol za 2:2 i veliku radost domaće ekipe. Posle izjednačenja Rudar nije stao, već je nastavio sa napadima pokušavajući da dođe do potpunog preokreta. Najbolje prilike za to imali su Čikojević, Marić i G. Kvržić, ali je golman Batalević odbranio njihove šuteve, i sačuvao svoju ekipu od poraza. Na kraju je ostalo 2:2, remi kojim nezadovoljniji mogu biti igrači Rudara s obzirom naveoma dobre  prilike koje su propustili pred sam kraj utakmice.

Najzanimljivije detalje sa ove utakmice možete pogledati OVDJE

U sledećem kolu igrače Rudara očekuje još jedna teška i zanimljiva utakmica. U Stanare dolazi četvrtopasirana ekipa Pelagićeva koja je u ovom kolu doživjela neočekivan poraz u Crkvini. U ostalim utakmicama vodeći Vučijak je ostvario pobjedu kod kuće protiv Mladosti, Skugrić 1964 se pobjedom u Lužanima probio na drugo mjesto, a Kladari Gornji pobjedom nad Liješćem zauzeli su poziciju ispred Rudara. U derbiju začelja Trebavac je nanio težak poraz Bratstvu, a domaću pobjedu ostvario je i osinjski Borac savladavši Ukrinu.