Strijelci: Prodić 39, Đurić 56 za Ukrinu; Kvržić 25,32,65 za Rudar

Igrač utakmice: Darko Kvržić

Ukrina: Petrović, Simić, Bijelac N.(od 59. Prodić D), Lipić (od 59. Dolić), Đurić (od 74. Lazić), Đuričić, Prodić S., Kovaljesko, Bijelac M., Kokić, Kvržić

Rudar: Iličić, SL. Lazić, Sr. Lazić, Prodić, Stokić, Šušković, Kovačević (od 65. Maksimović), Marić, D. Kvržić (od 88. Tadić), G. Kvržić, Čikojević (od 46. Gd. Kvržić)

Proteklog vikenda na rasporedu je bilo 15 kolo PFL Doboj u kojem su fudbaleri Rudara otišli na kraći put do Čečave u kojoj su odmjerili snage sa domaćom ekipom Ukrine. Lijepo vrijeme doprinijelo je da se na tribinama stadiona u Čečavi okupi nešto više od stotinjak gledalaca, koji su imali šta da vide u ovoj utakmici.

Od samog početka utakmice fudbaleri Rudara su stavili do znanja svim prisutnim posmatračima da su u Čečavu došli po tri boda. Imali su veći posjed lopte i igra se uglavnom odvijala na polovini domaće ekipe. Iz te inicijative u 14. minutu G. Kvržić nakon jedne solo akcije dolazi u izglednu priliku za postizanje gola, ali je sa nekih 15-ak metara šutirao malo iznad prečke gola golmana Petrovića. Posle toga borba se vodila na sredini terena, a Rudar je i dalje imao inicijativu. U prvih 20 minuta Rudar je izveo i nekoliko kornera posle kojih su se redali šutevi, D. Kvržića, Marića, Kovačevića,  ali pogodaka nije bilo. Ipak, u 25. minutu Rudar dolazi u vodstvo. Slobodan udarac sa nekih 30 metara izvodi G. Kvržić koji u šesnaestercu protivnika pronalazi D. Kvržić, a ovaj pogađa glavom za 0:1. Posle gola Rudar je nastavio da dominira, pa su tako šutevima sa ivice šesnaesterca prijetili Kovačević i ponovo Marić. Igrači Ukrine u prvih pola sata nisu ni jednom ozbiljnije zaprijetili golu Iličića, ali je onda iskusni Kokić sa nekih 23-24 metra uputio neugodan šut koji je golman Rudara krajnjim naporom uspio da izbaci u korner. U 32. minutu Rudar uvećava prednost,  D. Kvržić je dobro istrčao kontru, izbio sam pred golmana domaćih i rutinski pogodio za 0:2. Nakon drugog primljenog gola igrači Ukrine djelovali su indisponirano, pa je tako Rudar u narednih 5 minuta mogao doći do još ubjedljivije prednosti. Međutim, šutevi Kovačevića, Sl. Lazića i Marića su bili neprecizni. Najbolju priliku da dotuče grogiranog protivnika imao je Čikojević koji je u 37. minutu izbio sam pred iskusnog golmana Petrovića koji mu je na vrijeme ušao u šut i tako spriječio novi pogodak Rudara. A onda, kao što to u fudbalu uvijek biva, u 39. minutu stiže kazna za promašaje. Nakon kornera sa lijeve strane lopta je otišla skroz na drugu stranu šesnaesterca odakle je jedan igrač Ukrine vraća pred gol Rudara gdje se pored veoma statičnih igrača Rudara najbolje snalazi Prodić i smanjuje rezultat na 1:2. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

Na početku drugog poluvremena Rudar je odmah zaprijetio, D. Kvržić je šutirao glavom lopta se odbila do G.Kvržića  koji je šutirao u „devedesetku“,  ali golman Petrović uz pomoć prečke izbacuje loptu u korner. Posle toga Ukrina je krenula odlučnije prema golu Rudara i sada je ona bila tim koji diktira tempo igre. Igrači Rudara nisu uspijevali da uspostave igru koju su prikazali u prvom poluvremenu. Iz tog pritiska Ukrina dolazi do izjednačenja u 56. minutu kada Đurić postiže prelijep pogodak poslavši loptu sa ivice šesnaesterca, malo iskosa,  u malu mrežicu gola Rudara za 2:2, i veliko oduševljenje publike na stadionu u Čečavi. Nakon drugog primljenog gola igrači Rudara uspijevaju da uspostave ravnotežu na sredini terena i oslobode se pritiska. Ukrina je nakon toga priprijetila sa nekoliko šuteva sa distance, ali veće opasnosti po gol Rudara nije bilo. S druge strane, Rudar je ponovo  počeo da prikazuje igru iz prvog poluvremena.  Nakon jedne izbijene lopte od strane domaćih igrača  Marić je uhvatio odličan volej, ali je lopta otišla pored gola. Igrao se 65. minut kada posle kornera Rudar stiže do novog vodstva, a Darko Kvržić do svog trećeg gola na ovoj utakmici. Ubačenu loptu Kvržić je šutirao, ali je njegov šut izblokiran, međutim, lopta mu se ponovo vraća i on je zakucava pod prčku gola Ukrine za 2:3. Do kraja utakmice vrijedno pomena je to da je Ukrina imala slobodan udarac sa ivice šesnaesterca, ali je Kokić loše šutirao i nije bilo opasnosti po gol Iličića. Rudar je još jednom zaprijetio iz  kontre kada je golman Petrović  zamalo bio brži od Tadića i izbio loptu, a veliku šansu pred sam kraj utakmice propustio je Maksimović koji je šutirao tik pored desne stative gola Ukrine, tako da je ostalo konačnih 2:3, i Rudar je upisao novu pobjedu.

Na kraju, kad se sve sabere, publika je mogla biti zadovoljna prikazanom igrom oba tima. Rudar je bio bolji protivnik, pogotovo u prvom poluvremenu, i zasluženo slavio. Ekipa Ukrine još jednom se pokazala kao izuzetno korektan domaćin za vrijeme, ali i  posle utakmice, kada je sve bilo spremno za treće poluvrijeme. Ekipi Ukrine se zahvaljujemo na gostoprimstvu i želimo puno sreće u nastavku prvenstva.

U sledećem kolu Rudar dočekuje trenutno drugoplasiranu ekipu Hajduka iz Kožuha. Zbog Vaskršnjih praznika termin utakmice je pomjeren, tako da će se ova utakmica odigrati u subotu 07.04. sa počekom u 15 časova. Pozivamo sve navijače iz Stanara i okoline da dođu i pruže podršku fudbalerima Rudara, kako bi stigli do nove pobjede.