Go to...

Još jedna goleada: Rudar u petoj brzini preko Bosne

Stanari: Rudar – Bosna (Modrički Lug) 5:2 (1:1)

Rudar je osvojio nove bodove prvenstvu Područne lige PFS Doboj, postigavši pet golova u duelu sa Bosnom iz Modričkog Luga. Zeleno-crni su bili bolji rival tokom cijele utakmice, a terensku inicijativu krunisao je Darko Kvržić u 27. minutu. Samo tri minuta kasnije Hadžidedić je izjednačio iz gotovo jedine šanse koju su stvorili gosti. Neriješenim rezultatom otišlo se na odmor, a nakon pet minuta igre u nastavku Rudar je ponovo došao do prednosti. Srđan Lazić je šutirao sa desne strane, Ribić skrenuo loptu i prevario golmana Zahirovića – 2:1. Kristijan Lazić povećava vodstvo svog tima u 68. minutu, a sedam minuta kasnije malobrojni navijači vidjeli su najljepši potez na utakmici. Borko Marić je postigao prelijep gol za 4:1. Darko Kvržić je u 81. minutu postigao svoj drugi, a peti gol za Rudar na ovoj utakmici. Minut prije kraja gosti su postigli još jedan gol. Tačnije, autogol je postigao mladi Danijel Iličić, koji je savladao brata na golu Rudara.