MENU

Goleada i prvi proljećni bodovi: Rudar bolji od Bratstva

Stanari: Rudar – Bratstvo (Donja Dubica) 6:3 (3:1)

Fudbaleri Rudara uspješno su ušli u nastavak prvenstva. Na proljećnoj premijeri savladali su ekipu Bratstva u utakmici u kojoj je viđeno čak devet golova. Rudar je poveo već u 6. minutu golom Slaviše Kvržića, da bi gosti izjednačili u 33. golom Nikolića. Tri minuta kasnije Boško Baćić vraća prednost domaćoj ekipi, a do kraja poluvremena ponovo poentira Slaviša Kvržić. Šest minuta loše koncentracije bilo je dovoljno da gosti izjednače. U 62. minutu Panić smanjuje na 3:2, a Nikolić svojim drugim golom (68′) vraća utakmicu na početak. Probudili su se tada i igrači Rudara i uzvratili na isti način – sedam minuta bilo je potrebno za tri gola koja su donijela prve bodove ovog proljeća. U 70. minutu prednost je vratio kapiten Vasić, tri minuta posle pogoio je Kristian Lazić, a “tačku na i” stavio je Darko Kvržić u 77. minutu.

Bila je ovo najefikasnija predstava fudbalera Rudara od početka prvenstva. Zbog odustajanja od takmičenja ekipe Posavine Rudar će narednu provjeru imati tek za dvije sedmice, kada u Stanare dolazi ekipa Poleta iz Čović Polja.